• Dominantní postavení v rotačním ofsetovém tisku

  Walstead Leykam Druck hraje jako jedna ze špičkových rotačních ofsetových
  tiskáren v Evropě v Lize mistrů.

 • Dominantní postavení v rotačním ofsetovém tisku

  Walstead Leykam Druck hraje jako jedna ze špičkových rotačních ofsetových
  tiskáren v Evropě v Lize mistrů.

 • Dominantní postavení v rotačním ofsetovém tisku

  Walstead Leykam Druck hraje jako jedna ze špičkových rotačních ofsetových
  tiskáren v Evropě v Lize mistrů.

 • Dominantní postavení v rotačním ofsetovém tisku

  Walstead Leykam Druck hraje jako jedna ze špičkových rotačních ofsetových
  tiskáren v Evropě v Lize mistrů.

Britská Walstead Group a LEYKAM Let´s Print uzavírají transakci

Mag. Gerhard Poppe, CEO Let‘s Print Holding AG & Paul Utting, CEO Walstead Group

Neudörfl, 22. června 2016

Wien/Neudörfl, 22. června 2016 – Britská skupina Walstead a akcionáři rakouské Let´s Print Holding AG („LEYKAM Let´s Print“) dnes úspěšně uzavřeli transakci. Tím se LEYKAM Let´s Print stává součástí skupiny Walstead. Touto transakcí se Walstead stává největším nezávislým tiskařským podnikem v Evropě.

Již 7. dubna 2016 oznámili Walstead Group a bývalí akcionáři LEYKAM Let´s Print smluvní dohodu o sloučení. Nyní byla transakce uzavřena po schválení příslušnými úřady v souladu s kartelovým právem.

LEYKAM Let´s Print s hlavním sídlem v Neudörfl / Burgenland má dvě tiskárny v Rakousku a po jednom závodě ve Slovinsku a v České republice. S obratem ve výši 225 mil. EUR a se 730 zaměstnanci je skupina jednou z předních tiskáren ve střední a východní Evropě a největší v Rakousku.

Walstead Group zaměstnává 1 600 pracovníků v osmi závodech ve Velké Británii a Španělsku a generovala v roce 2015 obrat ve výši 230 milionů EUR. Nově vytvořená skupina bude mít v budoucnu přibližně 2.350 zaměstnanců a obrat více než 530 milionů EUR.

Mark Scanlon, předseda představenstva skupiny Walstead, říká: „Těší nás, že můžeme oznámit uzavření této transakce. Touto transakcí jsme na evropském tiskařském trhu jasně ukázali cestu, že rozsáhlá konsolidace je nevyhnutelná a nutná pro dlouhodobé zajištění existence a úspěchu této branže. Společně s LEYKAM Let´s Print jako součást nové a větší skupiny můžeme s větší intenzitou realizovat své plány růstu, které představují rozhodující pilíř naší strategie. Jsme přesvědčeni o tom, že se staneme největším a nejúspěšnějším podnikem v oblasti rotačního ofsetového tisku, hlubotisku a tisku publikací v Evropě.“

Gerhard Poppe, předseda představenstva Let´s Print Holding AG, říká: „Konsolidace trhu je pro nás šance. Naše začlenění do Walstead Group nám otevírá možnosti dalšího růstu. Walstead jasně vyslovil svůj záměr pokračovat v této strategii, s našimi čtyřmi závody a s týmem LEYKAM Let´s Print.“

Anton Schubaschitz, předseda dozorčí rady Let´s Print Holding AG, doplňuje: „Jako zástupce dosavadních vlastníků mne mimořádně těší, že LEYKAM Let´s Print a tím také její zaměstnanci, zákazníci a partneři budou v rukou zkušené skupiny orientované na budoucnost, která bude pokračovat dále v úspěchu podniku na mezinárodním trhu.“

Kontaktní osoby pro tisk:
Mag. Gerhard Poppe

LEYKAM Let’s Print Holding AG
Tel.: +43 (5) 9005-3101

Mag. Nicole Bäck-Knapp
Ecker & Partner Öffentlichkeitsarbeit und Public Affairs GmbH
Tel.: +43 (0) 1 59932-47
Mobil: +43 699 15909094
e-mail: n.baeck@eup.at

O Walstead: Britská skupina Walstead je společnost založená v roce 2008 Markem Scanlonem (předseda představenstva), Richardem Fookesem, Stephenem Hargravem a Paulem Uttingem (CEO). Po počátečním převzetí skupiny Wyndeham Press Group od Landsbanki akvizovala skupina čtyři tiskárny s rotačním ofsetovým tiskem ve Velké Británii a španělskou pobočku Bertelsmann pro rotační ofsetový tisk a hlubotisk. Po nedávné akvizici závodu Polester v Bicester/UK zaměstnává Walstead 1.600 pracovníků v šesti tiskařských závodech a v obchodní společnosti Pre-Media ve Velké Británii a dvou závodech ve Španělsku. Obrat v roce 2015 činil EUR 230 milionů (z toho 8 měsíců včetně bývalé divize Bertelsmann). Walstead je přední tiskárna pro rotační ofsetový tisk ve Velké Británii a je číslo jedna v rotačním ofsetovém tisku a hlubotisku na španělském trhu.

www.wyndeham.co.uk

www.rhapsodymedia.co.uk

www.rotocobrhi.eurohueco.es

O LEYKAM Let´s Print: Společnost s hlavním sídlem v Neudörfl/Burgenland byla založena v roce 1585. LEYKAM Let´s Print Holding AG zaměstnává 730 pracovníků v rotačním ofsetovém tisku ve čtyřech závodech, dva v Rakousku a po jednom závodě ve Slovinsku a v České republice. K dnešnímu dni skupina úspěšně převzala a integrovala Strohal Druck (2005) a Goldmann Druck (2011). Obrat v roce 2015 činil EUR 225 milionů. LEYKAM Let´s Print Holding AG je největší tiskárnou pro rotační ofsetový tisk v Rakousku.

www.leykamletsprint.com

 

 

 

Zdroj:

http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20160408_OTS0017/walstead-und-leykam-lets-print-formieren-groesstes-unabhaengiges-druckunternehmen-europas